От 21.07.2020 г. можете да видите временната изложба „Кинотехниката от фондовете на музея“. Припомняме Ви, че НПТМ съхранява уникална за България колекция от стара кинопрожекционна и снимачна техника.

Началото е поставено през 1977 г., когато Българската национална филмотека предава на музея кинотехниката, събрана от пионера на българското кино Васил Гендов за създадения от него през 1948 г. Държавен музей на киното.

Изложбата е разположена в обновеното ни пространство за временни експозиции. В няколко (чисто нови) витрини, е експонирана прожекционна техника и съпътстваща апаратура, а на отделни табла са представени различи киноафиши от популярни филми.

Заповядайте!

Посещението в музея се осъществява при спазване на указаните противоепидемични мерки.