На 3-ти март Националният политехнически музей ще работи от 9:00 до 17:00 ч. (билетната каса приключва в 16:30 ч.).

В чест на празника, първите десет посетители ще получат като подарък изданието „В света на българските откриватели и изобретатели”, а любопитните децата ще се сдобият със специална „Тетрадка – лексикон“ с интересни истории от минали времена.

Заповядайте и не забравяйте, че с всеки закупен билет, подкрепяте музея в изпълнение на неговата мисия: „Да събира сътвореното от предците ни в миналото, защото в него са знаците на познанието; Да опазва свидетелствата на науката и техниката по българските земи за поколенията, които ще дойдат след нас; Да представя етапите и върховете в историята на техническия прогрес и българския принос в него; Да информира за всички новости в света на откритията; Да се утвърди като предпочитано културно средище и място за отдих и развлечение.“

Посещенията в музея се осъществяват контролирано и при спазване на всички необходими мерки.